Młodzi informatycy wkraczają do akcji

W ramach projektu „FabLab w działaniu” od 9 do 13 lipca 2018 r. odbyły się warsztaty tworzenia stron internetowych. Pod czujnym okiem pana Przemka Łączniaka młodzież stawiała swoje pierwsze kroki i doskonaliła umiejętności w rożnych programach. Zajęcia odbywały się w siedzibie Fundacji „Ogród Marzeń” .

Na początku uczestnicy warsztatów musieli poznać kod HTML i język CSS, aby później korzystać z takiego oprogramowania jak WordPress. Nie obyło się również również bez programów graficznych takich jak Gimp czy PhotoFiltre, gdzie przygotowuje się zdjęcia potrzebne na stronę. Młodzież rozszerzyła również swoją wiedzę na temat formatów plików graficznych. Wszystko to, aby móc w końcu zrobić swoją pierwszą stronę internetową.

Efektem ich pracy jest strona, na której Państwo się obecnie znajdujecie, która została stworzona na tych warsztatach.  Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz dadzą o sobie znać nasi młodzi informatycy: Bargenda Jan, Bezler Jan, Cieślak Aleksandra, Dudek Jakub, Dudziak Adrianna, Kaczmarek Szymon, Kubiak Marcin, Majchrzak Dominik, Pacanowski Jędrzej, Pilarczyk Tomasz, Piotrowicz Jakub, Szymanowska Anna, Szymanowska Zofia.

Galeria – Młodzi informatycy wkraczają do akcji